Bahar ile birlikte cildimiz de yenileniyor

Bahar ile birlikte cildimiz de yenileniyor

Bahar ile birlikte cildimiz de yenileniyor.

 

Sağlıklı bir cildin en önemli özelliklerinden biri de canlı görünmesidir. Cildinizin makyajsız da daha sağlıklı ve canlı görünebilmesi için ipuçları...

 

1 - Cildinizi günde iki kez temizleyin

Ciltte gece boyunca biriken yağ ve atıklardan; gün içinde ise kir, toz ve makyajdan arındırmanız gerekiyor. Bu yüzden mutlaka cildinizi sabah-akşam olmak üzere günde iki kez temizleyin.

2 - Mutlaka nemlendirici kullanın

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte cilt kuruğu artıyor. Cilt yüzeyinde, ince bir koruyucu tabaka oluşturarak cildi zararlı dış faktörlerden koruyan nemlendiriciler, bu kuruluğa bağlı çatlamalara, pullanma ve dökülmelere karşı cildi koruyor.

3 - Su tüketimini arttırın ve cildinizi susuz bırakmayın 

Cildinizin doğal yoldan nemlenmesinin tek yolu su içmek.ten geçiyor. Günlük yaklaşık olarak 8-10 bardak su tüketimi, hayati ihtiyaçlarımızı karşıladığı gibi, cildin sağlığını ve güzelliğini koruması için çok önemli. Cildin yetersiz miktarda su ile beslenmesi sonucunda kırışıklar, çatlaklar ve pek çok farklı deri rahatsızlığına davetiye çıkarabilirsiniz.

4 - Günde 7-8 saat uyumaya özen gösterin 

Herkesin bildiği gibi düzensiz uyku vücudumuzda pek çok olumsuz etkiye sahiptir. Düzensiz uyku saatleri ile yeteri kadar dinlenemeyen hücrelerde serbest oksijen radikalleri ortaya çıkar ve bu cildinizin canlı görünmesini etkileyebilir. Bu bakımdan mutlaka günde 8 saat uyumaya özen gösterin. Her yeni güne yenilenmiş olarak başlayabilmeniz için vücut tipinize uygun yatakları tercih etmeli, uyku ortamınızı dinlendirici ve rahatlatıcı objelerden oluşturmalısınız.

5 - Yaşlanmayı önlemek için meyve, sebze ve protein tüketin 

Ciltteki yaşlanma etkilerini yavaşlatmak ve engellemek için günlük beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Sağlıklı bir cilt için özellikle meyve, sebze ve proteinden zengin beslenme büyük önem taşıyor. Yiyecekleri tüketirken ne kadar şeker içerdiklerine göz atmayı unutmayın. Çünkü şeker ve karbonhidrattan zengin beslenmek cilt sağlığını olumsuz etkiliyor.

Sonraki gönderi

Diş çıkarma döneminde uyku problemine karşı yapılması gerekenler

Yorum yazın

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.