Basında Biz

Genel Müdürümüz Sayın Berna İLTER Yılın İş Kadını Seçildi.
Ekovitrin dergisi tarafından yılın iş kadını olarak seçilen Berna İLTER, düzenlenen Ödül töreninde ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ''nin elinden aldı.

The Abraaj Group BRN Yatak''ı Büyütecek
The Abraaj Group yatırımları ile BRN Yatağı büyütecek.

BRN Yatak Konsept Mağazaları İle Türkiye'ye Yayılıyor.
Dünyanın 60''tan fazla ülkesine yataklarını ihraç eden BRN Yatak, Türkiye'de 11 mağazası ile müşterilerine hizmet vermekte.

BRN Yatak Kalitesini İtalya'da Sergiledi.

"Ülkemizde kadın girişimci sayısını artırmalıyız."
Dünyada 60''a yakın ülkeye ürünlerini ihraç ederek rahat uykuyu geniş kitlelere ulaştıran BRN Yatakları Genel Müdürü Berna İLTER, başarısıyla Anadolu''daki kadın girişimcilere örnek oluyor.

Teşvikler 5 Yılda 5 Milyon Kadın Girişimci Getirir
BRN Yatakları''nın Genel Müdürü Berna İlter, Türkiye''nin büyüyen ekonomisine kadınların etkisinin göz ardı edilemeyeceğini, doğru bir planlama üzerinden ilerlenmesi halinde yakın zamanda kadın girişimcilerin adının daha sık duyulabileceğini söyledi.

BRN'den Organik Yatak için dev işbirliği

BRN Yatak, Yeni Nesil yataklarında teknoloji ve doğallığı biraraya getiriyor

Dünyanın en rahat yeri Erciyes''te.
Dünya''nın 60''tan fazla ülkesine yataklarını ihraç eden BRN Yatakları, şimdi de Erciyes Kayak Merkezindeki kızakçıların güvenliğini sağlıyor.

Otellerde Yatak Bilinci Eksik...

Çocuk yataklarında denetim yok...

BRN Yataktan öğrencilere yarışma...
"Öğrencinin Yatak Yeri Yok" sloganı ile başlatılan yarışmada twitterda "Öğrencinin Yatak Yeri Yok"hastagiyle öğrenci evinde uydukları mekanın fotoğrafını gönderen yarışamacılar arasından seçilecek en güzel fotoğraf sahibine BRN nin özel ve kolay taşınabilir ürünü SLEEPBOX hediye edilecek.Yarışam 31 Ekime devam edecek.

"Büyüme de yavaşlama İhracatla aşılabilir"

DEİK''E İŞ KADINI GÜCÜ
DEİK''in yeni yönetim kurulu, Türk ekonomisine yön veren iş çevrelerinin temsilcilerinden oluşuyor. BRN Yatak Genel Müdürü Berna İLTER DEİK''te yer alan iş kadınları arasında Anadolu''dan yeralan ve en genç kadın üye ünvanına sahip.

BRN Türkiye''de Büyüyor...

BRN Yataktan Gazetecilere özel kampanya...
BRN Yatak, hem zihnen hem bedenen yorulan gazetecileri " Dünyanın en rahat yeri ile tanıştırıyor"

Yaz sıcağında Terlemeden Uyumak Artık Mümkün

Teknoloji Ve Doğallık BRN''de Buluştu...

Terletmeyen,Vücut ısısını alan Yastık ve Yatak Yine BRN''den

"Dünyanın en rahat yeri" Fotoğraf sergisi Gaziantep''te sanatseverlerle buluştu.

BRN Yatak AR-GE Şampiyonları listesinde yerini aldı

Genel Mudurumuz Berna Ilter en populer is kadinlari arasinda..

İhracatçı Mikronezya''ya da ulaştı, gözler Nauru''ya çevrildi.
İhracat kadar Ar-Ge çalışmalarına da önem veren BRN Yatak üniversite öğrencileri yatak geliştirdi...

Ödüllü kadın girişimci ihracatta sınır tanımıyor...
BRN Yatak,Mikronezya''ya bile ihracat yaptı.

Türkiye''den ihracat yapılmayan ülke sayısı bire düştü.

Kayseri''den Mikronezya''ya Yatak Satan Girişimci
BRN''nin yeni hedefi Türkiye''den ihracat yapılmayan tek ülke Nauru...

Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz Ödülü BRN Yatak''ın...
Avrupa Birliğin’de Tüm Tüketiciler Koruma Derneği, üye tüketiciler arasında YATAK dalında “ Markaya İlgi ” derecesini araştırdı ve kalite açısından, beğeni derecesini ölçtürdü. Son bir yıl içinde ”En çok beğenilen ve tercih edilen markalardan birisinin BRN Yatak” olduğu ortaya çıktı.

BRN, Başarı hikayesini anlatacak...
BRN yatak Genel Müdürü BERNA İLTER, 25. Kristal Elma Ödül törenine konuşmacı olarak katılarak, uluslararasından ulusala markalaşma yolculuğunu genç yeteneklerle paylaşacak....

"BRN Yatak Prime Mall Gaziantep''de açıldı..."
"Dünyanın En Rahat Yeri" sloganıyla 5 kıtada 500''ü aşkın noktada ürünleri satılan BRN Yatak, yeni avm showroom''unu Prime Mall AVM''de açtı.

"BRN Yatak Sağlıklı uykuyu anlatıyor..."

"Yatağı Yatarak Deneyin..."
BRN Genel müdürü Berna İLTER, "Yatağı alırken oturarak değil, mutlaka yatarak deneyin tavsiyesinde bulunuyor."

"Aldı Haritayı Eline, Yatak İhracatında Şampiyon Oldu."

"Yatakta Dünya Devi BRN, Serin Yatağın Formülünü Buldu"

"5 Kıtaya yayıldı Dünya Markası Yarattı"

"İş Gündem Dergisi"
"Türkiye pazarına giren BRN Yatak Showroom ağını genişletiyor."

“Dünyanın en rahat yeri” belirlendi
Dünya genelinde 50’den fazla ülkede 500’ü aşkın noktada satışa sunulan BRN Yatakları tarafından düzenlenen “Dünyanın en rahat yeri” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.

"BRN Yatak Türkiye Piyasasında Hızlıca Büyüyor"
Türkiye pazarına giren BRN Yatak Showroom ağını genişletiyor.

"Hızlı Şirketlerden Büyüme Öyküleri"
TEPAV''ın hazırladığı Türkiye''nin hızlı büyüyen 25 şirketi araştırması, farklı sektör ve ölçeklerden girişimcileri öne çıkarttı.

"Türkiye''nin En Güçlü 50 İş Kadını"
Türkiye''nin en güçlü iş kadını listesi,Enerji,Teknoloji ve Bankacılığın öne çıkan başarılı ve vizyoner isimlerinden oluştu.

"Dünya''nın En Rahat Yeri" Konulu Fotoğraf Yarışmasının Elemeleri Başladı
Kayseri''de BRN Yataklarının düzenlediği "Dünya''nın En Rahat Yeri" Konulu Fotoğraf Yarışmasının Elemeleri Başladı

BRN Yatak, Brandium AVM''de Açıldı
"Dünyanın En Rahat Yeri" sloganıyla 5 kıtada 500''ü aşkın noktada ürünleri satılan BRN Yatak, dördüncü avm showroom''unu Brandium''da açtı.

BRN Yatak, Arena Park AVM''de Açıldı
"Dünyanın En Rahat Yeri" sloganıyla 5 kıtada 500''ü aşkın noktada ürünleri satılan BRN Yatak, üçüncü avm showroom''unu Arena Park'da açtı.

Fotoğraf''ın Devleri Kayseri''de BRN İçin Buluştu
BRN Yatakları tarafından düzenlenen "Dünyanın En Rahat Yeri" konulu fotoğraf yarışmasında Türkiye''nin önemli fotoğraf sanatçıları jüri olarak görev aldı.

İşkadını Berna İlter “Yılın Başarılı İşkadını Ödülü’nün” sahibi oldu.
Kayserili Berna İlter, yılın en başarılı kadın girişimci ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Siirt'te düzenlenen törende aldı.

Türkiye'de Mağaza Açacak Rusya'ya İspanyollar'la Girecek
Türkiye'de yapılan 46 milyon dolarlık yatak ihracatının 20 milyon dolarını tek başına gerçekleştiren BRN Yatak Baza Ev Tekstili'nin kurucusu Berna İlter, Türk Pazarına da girme kararı aldı.

Kayserili Kadın Girişimci Avrupa'da İlk 10'a Girdi
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Üyesi ve Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, BRN Yatak Baza Ev Tekstili ve BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurucusu olan Berna İlter, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimci kadınından biri seçildi.

Türk Kadın Girişimcinin Uluslararası Başarısı
Yatak firması sahibi Kayserili Berna İlter, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimcisi arasında yer almayı başardı.

5 Kıtaya Yatak Satıyor
BRN Yatak Firması'nın kurucusu Berna İlter, 10 kişilik ekiple başladığı yatak üretimini, 20 milyon doları bulan ihracat rakamlarına ulaştırdı. BRN Yatak, 5 kıtada 500'den fazla satış noktasında tüketici ile buluşuyor.

BRN, 10 Bin Yayı, Bir Yatakta Biraraya Getirdi
BRN Yatak, 31 Ocak - 4 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Mobilya Fuarı'nda inovatif ürünleriyle yer alacak.

Yatakçı Berna Hanım gibi çok kadınımız var
Bu kadınlar gününde, örnek bir Anadolu kadınından, kendi gücü ve kendi ismi ile kurduğu fabrikada yatak üreterek, ülkenin toplam yatak ihracatının yarısını gerçekleştiren Kayserili Berna İlter'den söz edeceğim.

Daha Rahat Bir Yatak
51 Ülkedeki 500 noktada ürünleri ürünleri satılan, yatak ve uyku ürünleri sektörünün ihracat lideri BRN Yatak, hep daha iyisini ve daha rahatını arayanlar için konfor ile estetiğin muhteşem kombinasyonunu eşler için sunuyor.

BRN Yatak Fast Growing 25'te
BRN Yatak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde gerçekleştirilen Turkey Fast Growing yarışmasında Türkiye'nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasında yer aldı.

BRN Türkiye'de büyüyecek
Üretime başladığı 2006'dan bu yana her yıl yüzde 100'ün üzerinde büyüyen BRN Yatak, 10 kişiyle başladığı yolculuğunu bugün 250'ye yakın çalışanıyla sürdürüyor.

Kayserili İşkadını Başbakan Erdoğan'ın elinden ödülünü aldı
Kayserili Berna İlter, yılın en başarılı kadın girişimci ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden Siirt'te düzenlenen törende aldı.

"Gıda Üretiyormuş Gibi Hijyen Belgesi Aldık"
Kayseri'den birçok ülkeye yatak ihraç eden BRN firmasının sahibi Berna İlter, gıda üreten bir firma gibi hijyen sertifikası aldıklarını belirtti.

10 bin yayı yatağa taşıdı sırada 100 milyon dolarlık yatak var
Berna İlter BRN Yatak markasıyla Türkiye'nin yatak ihracatının hemen hemen yarısını gerçekleştiriyor. 2013'te 100 milyon dolarlık yatak ihracatı hedefine ulaşmak için çalışan ilter bu rada 10 bin yayı bir yatağa sığdırmak gibi dünya devlerinin yapabildiği işlere imza atıyor.

Tiger Stories
From exporting mattresses, converting sand to capital, and building a better network monitor for the world's mobile telephone companies, an array of Turkish 'KOBIs' working with Garanti Bank tell their stories…

BRN Yatak, Bakırköy Capacity AVM'de Açıldı
"Dünyanın En Rahat Yeri" sloganıyla 5 kıtada 500'ü aşkın noktada ürünleri satılan BRN Yatak, ikinci avm showroom'unu Bakırköy'deki Capacity'de açtı.

Kayserili Kadın Girişimci Avrupa'da ilk 10'a girdi
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Üyesi ve Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, BRN Yatak Baza Ev Tekstili ve BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurucusu olan Berna İlter, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimci kadınından biri seçildi.

Egemen Bağış
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci

45 Ülkeye yılda 20 Milyon Dolarlık Yatakla Uzandı Rotayı İç Pazara Çevirdi
Kayserili Berna İlter'in Kayserili şirketlerin ürünlerini ihraç etme hevesiyle başladığı ticaret büyüdü, sanayiciliğe dönüştü.

Genç Girişimcilerin Birincisi Berna İlter
Genç Lider ve Girişimciler Derneği ile Para Dergisi'nin düzenlediği Genç Yaratıcı Girişimci Ödülü'nün finalistleri belli oldu. Sırada Tayvan'daki final var.

İhracatta dünyayı feth eden BRN, ödüle doymuyor
Dünyada 5 kıtada satış noktasına ulaşan BRN Yataklarınınkadın girişimcisi Berna İlter, bu kez Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden "yılın başarılı iş kadını ödülü" aldı.

50 Ülkeye Hijyen Sertifikalı Yatak Yapıp, Satıyor
Berna İlter ve Markası BRN'yi pek duymamış olabilirsiniz. Ama o, Avrupa başta ihracat yaptığı pek çok ülkede markalaşmayı başarmış bir isim.

İhracatla Yıldızlaşan "BRN Yatak" İçeride Markalaşacak
İhracat yaptığı ülke sayısı 50'ye ulaşan BRN Yatak, 2012 hedefiyle üç büyüklere yönelecek. Yıl sonuna kadar Amerika, Çin ve Rusya'ya ihracatı arttırmak istediklerini belirten BRN Yatak Genelş Müdürü Berna İlter, "Yurtiçinde ise markalaşmak istiyoruz. Başarılı bir ihracatçıyız ama firmanın geleceği için markalaşmamız gerekiyor" dedi.

Hijyen Sertifikalı Yatak
BRN Yatakları firmasının sahibi Berna İlter, çalışan bir kadın olarak en çok zorlandığı konunun, iş yaşamının yanısıra evdeki sorumlulukları da göğüslemek olduğunu dile getirdi.

BRN Yatakları'ndan Fotoğraf Yarışması
Dünya genelinde 51 ülkeye yatak ihracatı yapan BRN Yatakları, "Dünyanın En Rahat Yeri" konulu fotoğraf yarışması düzenledi.

Televizyonlu ve Hareketli Yatak Üretiyor
Kayseri'de üretim yapan BRN Yatak, Baza ve Tekstil, ayak ucunda televizyon bulunan, masaj yapan ve vücut şeklini alan çift kişilik yataklarıyla dikkat çekiyor.

BRN Türkiye'ye Açılıyor
Yenilikçi tasarımlar ve pratik çözümlerle dünyada yaşanan küresel ekonomik krizi fırsata çeviren BRN firması, BRN adını koyduğu yeni ürünleriyle Türkiye pazarına açılıyor.

Doğallıkla Gelen Konfor
BRN Yatak, Serenity ile sizi yaza hazırlıyor. Yatağın bir yüzeyinde özel olarak kapitone edilen organik pamuk, diğer yüzeyinde ise yün kullanılarak mevsimler arasındaki ısı değişimleri minimize edildi.

Elle Decoration

İhracatın Sırrını Çözdü Fark Yarattı
Türkiye'nin yatak ihracatının yarısını tek bir firma gerçekleştiriyor BRN... İhtacat yaptığı ülke sayısı 50'yi aşmış. Bu yıl da ihracatta yüzde 40'lık artış hedefliyor. Şirketin kurucusu Berna İlter, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimcisi içindeki tek kadın.

Dünyanın en rahat yerini arıyor
Özel bir yatak firması Türkiye genelinde "Dünyanın En Rahat Yeri" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

Yatak Seçiminin Püf Noktaları
Sağlığımız için en doğru yatağı seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Fiyat önemlimi, Ortapedik ne anlama gelir? Üşümemek için ne yapmalı? İşte başarılı iş kadını Berna İlter’den altın öneriler.

Sertliği Ayarlayan Yatak
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Üyesi ve Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi, Avrupa İş Ödülleri'ndeRuban D'Honneur 2011 nişanına layık görülerek Avrupa'nın en başarılı ilk 10 girişimcisi arasına adını yazdıran iş kadını Berna İlter'in kendi adını taşıyan BRN şirketi tarafından üretilen çiftlere özel, kumandalı yatak Amerika ve İskandinav ülkelerinden sonra Türkiye'de de görücüye çıktı.

BRN'nin hedefi şimdi ingilizler
"Dünyanın en rahat yeri" sloganıyla 5 kıtada 500'ü aşkın noktada ürünlerini satışa sunan BRN Yatak, İngiltere'nin Birmingham kentinde düzenlenen UK Interios Fuarı'nda, uyku sürelerinin kısalığıyla tanınan ingilizlere en az 8 saat uyku vaat etti.

Terapiyi Uykuda Yapın
Genç ve dinamik Ar-Ge ekibiyle sürekli yenilik peşinde koşan "BRN Yatak", son olarak uyku sırasında vucuda terapi uygulayarak gün içinde oluşan yorgunluk ve bitkinliği yok eden "Power Sleep" yatakları geliştirdi.

"Kimse Kadınsınız Diye Size Ayrıcalık Tanımaz"
İş dünyasında herkesin kadın girişimcilerin başarılı olup olamayacağını özellikle merak ettiğini belirten BRN Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Berna İlter, "Rekabet çok acımasız. Ayrıcalık beklentim hiç olmadı.Çok çalışarak bu noktalara geldim. Erkeklerin hegemonya kurduğu iş ortamında bir kadın olarak gözler sürekli sizin üzerinizde oluyor. Doğal olarak bu durum Anadolu kentlerinde daha da yoğun. Kimse kadınsınız diye size ayrıcalık tanımaz" diyor.
Mart 2013Turkishtime

İhracatçı BRN Yatak Türkiye Pazarında
Türkiye'nin önemli yatak ve uyku malzemeleri ihracatçılarından BRN Yatak, Kayseri'de üretip İtalya'dan ABD'ye kadat toplam 51 ülkeye sattığı koleksiyonlarını artık Türkiye'de pazarlamaya başladı.
9.12.2012Bugün

Ejderin ülkesine bile sattı, sıra Türkiye'de
Türkiye'nin yatak ve uyku ürünleri ihracatının yüzde 44'ünü gerçekleştiren BRN, Kayseri'de üretip tasarımın kalbinin attığı İtalya'ya, ABD,ye, Almanya'ya; hatta ejderleriyle ünlü Komodo adasına bile ihraç ettiği ürünlerini artık Türk tüketicisiyle buluşturuyor.
23.12.2012Türkiye

BRN Türkiye'de büyüyecek
Üretime başladığı 2006'dan bu yana her yıl yüzde 100'ün üzerinde büyüyen BRN Yatak, 10 kişiyle başladığı yolculuğunu bugün 250'ye yakın çalışanıyla sürdürüyor.
24.12.2012Para

Kayseri Serbest Bölge İşadamları Vali Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Kayseri Serbest Bölge Müdürü Mehmet Özkantar, Kayseri Serbest Bölge İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kantarcı ve İş Kadını Berna İlter, Kayseri Serbest Bölge'ye destek sağlanması konusunu görüşmek için Vali Şerif Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.
01.01.2013Kayseri Haber

Kadın Girişimci Sayısı Artmalı
Kayserili kadın girişimci Berna İlter, 2013 yılında kadın girişimci sayısını arttıracak, yasal ve ekonomik düzenlemeler beklentisinde olduklarını kaydetti.
02.01.2013Malatya Görüş

BRN Yatak sanata destek veriyor
Dünya genelinde 51 ülkeye ihracat yapan BRN Yatakları, “Dünyanın En Rahat Yeri” konulu fotoğraf yarışması düzenledi.
18.01.2013Ülker Gazetesi ( Kayseri )

İhracatın Sırrını Çözdü Fark Yarattı
Türkiye'nin yatak ihracatının yarısını tek bir firma gerçekleştiriyor BRN... İhtacat yaptığı ülke sayısı 50'yi aşmış. Bu yıl da ihracatta yüzde 40'lık artış hedefliyor. Şirketin kurucusu Berna İlter, Avrupa'nın en başarılı 10 girişimcisi içindeki tek kadın.
05.02.2013Dünya

Kendi Konforunuzu Yaratın !
BRN Yatak!ın Ankara Armada AVM'deki mağazasında satışa sunulan Oxford yatak seti, dört farklı noktadan bağımsız kumanda edilebilen hareket opsiyonu ile uykudan önce ya da uyandıktan sonra yatak keyfinin tadını çıkartmanızı sağlıyor.
Şubat 2013Hello Dergisi